3°C mgła

Centrum Kreatywności Nowa Praga. Czekamy na pomysły!

Inwestycje, Centrum Kreatywności Praga Czekamy pomysły! - zdjęcie, fotografia

Otwarto konkurs na koncepcję architektoniczno-budowlaną zespołu budynków przy ulicy Targowej 80 i Inżynierskiej 3, w których powstanie Centrum Kreatywności Nowa Praga.

W budynku przy ul. Targowej 80A zaplanowane zostały pracownie rzemieślnicze o specjalnościach niepowodujących hałasu, sale konferencyjne, klubokawiarnia, przestrzenie do spotkań warsztatowych i działań społecznych oraz miejsce na wystawy, działania kulturalne, czy edukacyjne. W kamienicy przy ul. Inżynierskiej 3 przewidziane zostały m.in. pracownie z możliwością wprowadzenia ciężkiego sprzętu, sale warsztatowe, pomieszczenia wystawiennicze, magazynowe i techniczne.

Koncepcja powinna uwzględniać także podwórko. Powinno się tam znaleźć jak najwięcej zieleni, przestrzeń do odpoczynku, gier i zabaw dla dzieci i dorosłych oraz elementy małej architektury.

Nowe centrum ma rozwijać potencjał praskiej kultury i sztuki, a także stworzyć bogatą ofertę dla okolicznych mieszkańców.

Autor najlepszej pracy otrzyma 50 tysięcy złotych, kolejni zwycięzcy 35 i 20 tysięcy złotych. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na lipiec 2018 roku.

Zgłoszenia można przesyłać do 18 stycznia. Więcej informacji o konkursie, regulamin i harmonogram dostępne na stronie Urzędu Miasta.


Centrum Kreatywności Nowa Praga. Czekamy na pomysły! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się