12°C słabe opady deszczu

Niezła szopka

Ile to ciekawych rzeczy można dowiedzieć się odwiedzając internetową stronę Urzędu Dzielnicy, naszej dzielnicy. Wiadomo nie od dzisiaj, że prażanie posługują się własnym językiem różniącym się nieco od języków zarówno gmin jak i powiatów przyległych do Pragi Północ. Gdzie indziej bowiem nazwy mieszkańców miast pisze się zawsze małą literą. Ale każda reguła ma swój wyjątkiem i na Pradze Północ piszemy dużą literą. Z artykułu możemy dowiedzieć się też, że do naszej dzielnicy przylegają gminy i powiaty. Zapewne chodzi o powiat Targówek i gminę Praga Południe. A może odwrotnie? Praska Żywa Szopka została otwarta w ostatnią niedzielę adwentu i to relację z uroczystości jej otwarcia znalazłem na wyżej wymienionej stronie. Z artykułu dowiemy się jeszcze trochę a starych i biednych a nawet nieco zamożniejszych smakoszach pierogów i barszczyku z uszkami. Wspomniano też o „stałem krajobrazie Pragi” i „szeroko pojętym mieście” Cokolwiek to nie oznacza nie dowiemy się jednak w zasadzie nic o samej szopce. Ani gdzie jest i czy można ją oglądać o czasie otwarcia nie wspominając. Ale zaraz będzie, że się czepiam. Aby tak nie było: pomysł na artykuł bardzo fajny tyle, że może raczej nie na czas Bożego Narodzenia a raczej na prima aprilis. To tego dnia jest czas na takie szopki. 

Artykuł znajduje się w załączniku a parę najciekawszych fragmentów w galerii

Link do cytowanej stronyzdjęcie, urząd dzielnicy praga północ, katedra św floriana, szopka, praga północ - komentarze opinie

  • gość 2016-12-23 02:35:39

    Pewnie wzięli jakiegoś słoja Misiewicza co myli rodzinne Obcęgowo z Pragą Północ. Jeszcze trochę i się okaże, że mamy Sołtysa a nie Burmistrza.

  • gość 2016-12-23 03:09:54

    Wszystko idzie w PiS - du...

  • gość 2016-12-23 10:09:15

    Autorze sam najebałeś tu tyle błędów językowych, że to jest szopka, że ty krytykujesz kogoś za jego błędy. Do tego masz problemy jeszcze z interpunkcją.

Dodajesz jako: Zaloguj się