3°C mgła

Oznakuj swój rower na wiosnę – terminy znakowania rowerów

Rower, Oznakuj swój rower wiosnę terminy znakowania rowerów - zdjęcie, fotografia

Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! W Warszawie kolejny raz ruszyła akcja znakowania rowerów. Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na rowery. Działania pod nazwą "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez Komendy Rejonowe Policji i Wydział Ruchu Drogowego KSP.

 

Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu "engrawer", oznaczenia składającego się z liter i cyfr oraz rejestracji w bazie danych Policji. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Mikro-udarowa technologia "engrawera" pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, a ponadto powoduje zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

 

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń:

  • rama roweru pod kierownicą,

  • ramię przekładni sprzężone z przekładnią,

  • przedni widelec.

     

W rowerach o znacznej wartości materialnej zaleca się rozważenie możliwości oznakowania na prośbę właściciela dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół. Dzięki takiemu systemowi każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę w której został oznakowany. Elektroniczny formularz zgłoszeniowy oznakowania roweru należy wypełnić przed znakowaniem roweru w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu. Kształt cyfr musi być taki , aby każda ich przeróbka była wyraźnie widoczna a ich wysokość nie powinna przekraczać 7 mm. Nie dopuszcza się ponownego znakowania elementów oznakowanych oraz przerabiania naniesionych wcześniej numerów. Uzupełnienie brakującego oznakowania, np. w przypadku wymiany elementów powinno być wykonane tą samą technologią. Rejestracja w komputerowej bazie danych odbywa się na podstawie:

  • dokumentu tożsamości właściciela (osoba pełnoletnia),

  • dowodu zakupu - paragon lub faktura, umowa kupna - sprzedaży, (wg. oświadczenia ustnego właściciela).

 

KRP Warszawa VI - Praga Płn., Białołęka, Targówek

 

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI, ul. Jagiellońska 51, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00, po uprzednim kontakcie telefonicznym, tel. 22 603-81-94


KP Targówek, ul. Chodecka 3/5 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00 po uprzednim kontakcie telefonicznym, tel. 22 603-80-93


KP Białołeka, ul. Myśliborska 65, od poniedziałku do piątku, po uprzednim kontakcie telefonicznym, tel. 22 603-53-17 lub 600 997 026, 600 997 178.

 

Materiał: KSP 

 

 

 

 

Oznakuj swój rower na wiosnę – terminy znakowania rowerów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się