2°C mgła

Powitaj wiosnę w zoo

News, Powitaj wiosnę - zdjęcie, fotografia

„Powitanie wiosny i Miss Marzanna 2017” to hasło przewodnie sobotniego pikniku w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym. Tegoroczne świętowanie nadejścia wiosny obchodzone będzie pod znakiem budzących się do życia owadów. Na gości czekają warsztaty, pogadanki i liczne pszczele atrakcje.

Nadejście wiosny w zoo (ul. Ratuszowa 1/3) świętowane będzie w godz. 11.00-14.00. Zabawa odbędzie się w namiocie ustawionym na dużym trawniku obok placu zabaw. Jako, że w tym roku tematem przewodnim festynu będą owady, na gości czekać będą m.in. warsztaty budowania domków dla tych stworzeń, stoisko pszczelarskie, pogadanki i pokaz żywego ula, a także robienie świeczek z pszczelego wosku.

Do zoo w sobotę, 25 marca, warto przyjść w „owadzim stroju”. Wszyscy goście, którzy odwiedzą ogród w przebraniu będą mogli wejść za darmo. Warto się przyłożyć do przygotowania kostiumu – odbędzie się również konkurs na najładniejsze przebranie.

Tradycji również stanie się zadość. Zima zostanie pożegnana poprzez topienie marzanny. Marzanny bywają niezwykle urodziwe, a ich twórcy nieraz wkładają wiele pracy w ich przygotowanie. Niestety ich los jest przesądzony. W tym roku, aby wynagrodzić autorom ich trud, odbędą się wybory Miss Marzanna. Plebiscyt na najpiękniejszą i najbardziej pomysłową marzannę zostanie przeprowadzony wśród prac przyniesionych przez zwiedzających. Regulamin konkursu Miss Marzanna 2017 dostępny jest tutaj.

Dla laureatów konkursu na najładniejsze owadzie przebranie oraz Miss Marzanna przygotowano nagrody.

 

 


 

Powitaj wiosnę w zoo komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się