18°C pochmurno z przejaśnieniami

XIII Jesienny Bieg oraz piknik w Ogrodzie Jordanowskim

Imprezy, Jesienny piknik Ogrodzie Jordanowskim - zdjęcie, fotografia

W niedzielę, 8 października na terenie VII Ogrodu Jordanowskiego odbył się XIII Jesienny Bieg oraz piknik „Budki dla ptaków – Eko Miasto”. Pomimo deszczowej pogody atmosfera na pikniku była rodzinna i radosna. Udział w pikniku wzięli również przedstawiciele Urzędu Dzielnicy z Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Uczestnicy mogli wziąć udział w jednej z 9 kategorii wiekowych: od 3 do 103 lat. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Oprócz tego na pikniku stanęły stanowiska montażowe, przy których dzieci mogły zaprojektować i własnoręcznie wykonać budki dla ptaków. Można było odwiedzić również stanowiska edukacyjne, w tym: przyrodnicze, kulinarne oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Na zakończenie pikniku chętni udali się na wycieczkę w teren, podczas której mogli powiesić wykonane przez siebie budki lęgowe.

Delegatura Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego zorganizowała dla dzieci zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa. Przedstawiciele opowiedzieli jak zachowywać się na ulicy, w domu i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Aby uatrakcyjnić naukę, zorganizowano quizy, rebusy i zagadki, a za dobre odpowiedzi oraz chęć poszerzania swojej wiedzy dzieci były nagradzane upominkami, które przyczynią się do poprawy ich bezpieczeństwa – kamizelkami odblaskowymi, odblaskami na koła rowerowe oraz opaskami odblaskowymi.

 

 

 

Źródło, Fot.: Urząd Dzielnicy Praga-Północ 

XIII Jesienny Bieg oraz piknik w Ogrodzie Jordanowskim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się